Аквариум - Форум аквариумистов Aquaforum.kiev.ua

Аквариум - Форум аквариумистов Aquaforum.kiev.ua (http://www.aquaforum.kiev.ua/forum_restored/index.php)
-   Освещение (http://www.aquaforum.kiev.ua/forum_restored/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Утилізація ламп (http://www.aquaforum.kiev.ua/forum_restored/showthread.php?t=8412)

Сергій 21-03-2006 10:28

Утилізація ламп
 
Колеги!
Щось я не знайшов на форумі тем, присвячених проблемі утилізації люмінісцентних ламп, що вже випрацювали свій ресурс. Між тим проблема важлива і актуальна - викинути лампу на смітник рука не піднімається (все ж таки там є ртуть і хтозна що ще), а вдома зберігати теж ні до чого. Може, хтось щось порадить?

Slavko 21-03-2006 11:03

Re: Утилізація ламп
 
Є підприємства, які займаються вторинною переробкою люмінофору.
Я знаю, що з ними зобов`язані укладати договори всі інші - хто ці лампи використовує. Зрозуміло, що це роблять лише деякі промислові гіганти.
Я свої лампи просто ставлю біля комірки двірника. Оскільки я плачу за вивезення побутового сміття, хай самі розбираються - що куди вивозити.
Але буває побічний ефект - які-небудь діти знаходять мої лампи раніше за двірника :(

chuk 21-03-2006 11:14

Re: Утилізація ламп
 
У меня тоже возникал этот вопрос...
Я лампы собирал, а при продаже квартиры оставил отработанные на балконе, тоже не очень честно - переложил проблеммы по выброске ламп на покупателя.
Но не могу же я каждый раз продавать квартиру для того, что бы оставить в ней отработанные лампы? :-)
Так что опять собираю :-)

Сергій 21-03-2006 11:15

Re: Утилізація ламп
 
Цитата:

Сообщение от Slavko
Але буває побічний ефект - які-небудь діти знаходять мої лампи раніше за двірника :(

Саме через це я і не викидую лампи :(

elektro-kot 21-03-2006 12:29

Re: Утилізація ламп
 
схема есть на сайте www.cxem.net


http://cxem.net/house/1-50.php
прямая ссылка
www.cxem.net/house/1-50.php

Сергій 21-03-2006 13:18

Re: Утилізація ламп
 
Цитата:

Сообщение от elektro-kot
схема есть на сайте www.cxem.net
http://cxem.net/house/1-50.php
прямая ссылка
www.cxem.net/house/1-50.php

Я використовував цю схему більше 15 років тому. Проблема в тому, що люмінофор так чи інакше зношується, тож лампа не може служити вічно...

Xenon 27-05-2006 13:02

Re: Утилізація ламп
 
На сколько я знаю утилизацией занимается на Украине 1 завод в Полтаве(если не ошибаюсь) и это стоит не мало денег!!!!!.Я ни когда не слышал что бы какое то предприятие или частные лица на Украине утилизировали лампы.К сожелению они просто выбрасываются!

АленкаКиев 28-05-2006 01:45

Re: Утилізація ламп
 
Аплодую усім!:010: :010: :010: Сама мала конфліктну ситуацію з певною єкологічною інстанцією з приводу утілізації саме таких ламп на ТЛС. Вони наполягали на встановленні автономного, окремого смітника для відпрацьованих ламп. Тому, мабуть, в вашому випадку є доречним звернутися саме в будь-яку єкологічну службу.

Юрий hifi 08-06-2006 22:35

Re: Утилізація ламп
 
Я теж маю таку прблему - зараз накопичилось з ламп БВ. Думав виддати просто двірникові, але не знаю що він потім зробить. Спеціалізованого місця немає. Тому мабуть зберу їх у великий поліетиленовий мішок,заьяжу якомога герметично і потовчу. А далі на смітник.Виставлені різні контейнери: для скла, пластику і т.п. , а для ламп і батарейок немає.

Антошка 09-06-2006 00:37

Re: Утилізація ламп
 
Цитата:

Сообщение от Сергій
Колеги!
Щось я не знайшов на форумі тем, присвячених проблемі утилізації люмінісцентних ламп, що вже випрацювали свій ресурс. Між тим проблема важлива і актуальна - викинути лампу на смітник рука не піднімається (все ж таки там є ртуть і хтозна що ще), а вдома зберігати теж ні до чого. Може, хтось щось порадить?


То треба пана Черновецького спитати під час його чергового ходіння в народ.
Мовляв - доколє?

Сергій 09-06-2006 11:01

Re: Утилізація ламп
 
Цитата:

Сообщение от Антошка
То треба пана Черновецького спитати під час його чергового ходіння в народ.
Мовляв - доколє?

Ти теж фанат фофудді?

SWINDLER 09-06-2006 23:14

Re: Утилізація ламп
 
Встретил знакомого, раньше экологом на заводе работал, задал вопрос по лампам. Он сказал, что раньше лампы собирали и отвозили на переработку, а сейчас это никому не нужно и по тихому их выбрасывают вместе с другим мусором.

kran 09-06-2006 23:19

Re: Утилізація ламп
 
Цитата:

Сообщение от SWINDLER
Встретил знакомого, раньше экологом на заводе работал, задал вопрос по лампам. Он сказал, что раньше лампы собирали и отвозили на переработку, а сейчас это никому не нужно и по тихому их выбрасывают вместе с другим мусором.


Это правда. Самое опасное в них - пары ртути, хотя их там не очень много...

Mykhaylo 10-06-2006 09:25

Re: Утилізація ламп
 
В одной немного, в 100 ... А NiCd аккумуляторы? А остальной гадости? А потом удивляемся почему болеем и вода содержит всю таблицу Менделеева.

Сергій 10-06-2006 10:51

Re: Утилізація ламп
 
Недавно дізнався, як у нас в офісі утилізують. Поки що просто збирають лампи, а "потім колись хтось має приїхати і забрати на утилізацію".


Часовой пояс GMT +3, время: 02:11.

Русский vBulletin v3.5.2, Copyright ©2000-2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Перевод сделал zCarot